زیرپورتال زیرپورتال خاوران
منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
اخبار
بازديدها
جستجو
رويدادها
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
متون عمومي
منو
وب سايت ها
ورود كاربران

1394/6/28 شنبه مراحل پذیرش دانشجویان جدید الورود

 

مراحل پذیرش دانشجویان جدید الورود-مدارک لازم جهت مراجعه حضوری به دانشگاه  بسیاری موارد دیگر که دانشجویان ورودی جدید پیام نور مرکز خاوران باید بدانند

مراحل پذیرش دانشجویان جدید الورود

1- پذیرش غیر حضوری از تاریخ 94/6/25 لغایت 940/6/29دانشجویان جدید الورود باید در تاریخ های ذکر شده با مراجعه به سایت گلستان (reg.pnu.ac.ir)  جهت آپلود مدارکی که در ذیل شرح داده خواهد شد اقدام به تکمیل اطلاعات خود نمایند. برای این کار باید به شرح زیر عمل کرد:

الف. اسکن مدارک لازم با حجم حداکثر  250kb

ب. ورود به سایت گلستان و آپلود مدارک در بخش: دانشجو------پذیرش غیر حضوری-------پذیرش غیر حضوری دانشجویان جدید الورود

پس از انجام این مرحله، چاپ برگه گزارش پذیرش غیر حضوری ( گزارش260 )  الزامی است.

2-پرداخت  شهریه ثابت : 24 ساعت پس از انجام ثبت نام غیر حضوری دانشجو باید وارد سایت گلستان شده ( در این مرحله دانشجو باید بعنوان کد کاربری، شماره دانشجویی خود را که در گزارش پذیرش غیر حضوری ثبت شده، وارد کند و به عنوان گذرواژه شماره شناسنامه خود را وارد کند. ) و با چاپ فرم واریز وجوه از قسمت "گزارش های آموزش -------بخش لیست پرداخت وجوه"، گزارش شهریه خود را گرفته و بوسیله کارتهای عضو شتاب از طریق خودپرداز بانک صادرات ، شهریه ثابت خود را پرداخت نمایند.        دانشجویان جدید الورود با پرداخت نصف شهریه ثابت می توانند انتخاب واحد کنند و باقیمانده شهریه را تا پایا ن نیمسال پرداخت نمایند.

3-انتخاب واحد : در صورتی که دانشجویان از طریق عابر بانک اقدام به پرداخت شهریه نمایند، پس از 24 ساعت می توانند با مراجعه به سایت گلستان اقدام به انتخاب واحد نماید.

4-مراجعه حضوری به دانشگاه و تکمیل پرونده از تاریخ 94/6/31 لغایت 94/7/6انجام خواهد شد.

*جهت اطلاع از زمان تشکیل کلاسها دانشجویان به سایت دانشگاه پیام نور خاوران به آدرس http://khavaran.fars.pnu.ac.irمراجعه نمایند.

مدارک لازم جهت مراجعه حضوری به دانشگاه و آپلود در سایت گلستان

1- 6 قطعه عکس 4*3 زمینه روشن (عکس خانم­ها باید با حجاب کامل باشد.)

2-  اصل و کپی گواهینامه پیش دانشگاهی یا اصل و کپی گواهی موقت پیش دانشگاهی که دارای تاریخ اعتبار باشد.

( اسکن از اصل گواهی در سایت آپلود شود.)

3- اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه ( اسکن از اصل صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه در سایت آپلود شود.)

4- اصل و کپی کارت ملی ( اسکن از اصل پشت و روی کارت ملی در سایت آپلود شود.)

5-اصل و کپی مدارک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه ( ویژه آقایان، مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (مربوط به آقایان ) (برای این کار باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید. ) ( اسکن از اصل کارت پایان خدمت یا معافیت و برای پذیرفته شدگان شاغل در نیروهای نظامی که کارت پایان خدمت ندارند اسکن از اصل کارت شناسایی در سایت آپلود شود.)

6-رسید ارزش تحصیلی پیش دانشگاهی ( برای دریافت این رسید، با به همراه داشتن کپی گواهی پیش دانشگاهی به باجه های پستی مراجعه نمایید. )  ( اسکن از اصل رسید ارزش تحصیلی در سایت آپلود شود. )

7- گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری ازمراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری ( اسکن از اصل گواهی در سایت آپلود شود.)

8- اصل حکم استخدامی رسمی یا پیمانی و یک برگ گواهی اشتغال به کار از کارگزینی برای دانشجویانی که در کنکور از سهمیه کارمندی استفاده کرده اند.

 

 

 

آنچه دانشجویان ورودی جدید پیام نور باید بدانند!


سیستم گلستان پیام نور :
آنچه به عنوان سیستم گلستان پیام نور معرفی شده است در واقع یک سایت اینترنتی با آدرس reg.pnu.ac.ir است که کلیه اطلاعات دانشجو در آن قرار دارد از قبیل نمرات ، معدل و ... عمده ترین کاری که در سیستم گلستان انجام میشود انتخاب واحد و حذف و اضافه می باشد پس این یعنی اینکه انتخاب و حذف و اضافه غیر حضوری و اینترنتی از طریق سیستم گلستان توسط خود دانشجو انجام می شود
از دیگر موارد مهم استفاده سیستم گلستان دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات که معمولا یک هفته قبل از شروع امتحانات منتشر می شود و مشاهده نمرات و میان ترم است

 لیست ارائه دروس پیام نور:
لیستی که برای دانشجویان کارشناسی ارائه می شود و در واقع همان واحدهایی می باشد که دانشجو در طول دوران تحصیل باید بگذراند در واقع یک برنامه ریزی جامع درسی توسط خود دانشگاه برای دانشجو که به عنوان راهنما ارائه شده است و به دانشجو می گوید که بهتر است در هر ترم چه دروسی را انتخاب کند. نکته مهم در این لیست پیش نیاز همنیاز های مشخص شده برای هر درس می باشد که دانشجو ملزم به رعایت آنها می باشد یک نکته دیگر در مورد لیست ارائه دروس که شاید هیج کجا به شما گفته نشود این است که برنامه ریزی امتحانات پایان ترم براساس همین لیست ارائه دروس صورت میگیرد یعنی به این صورت که امکان ندارد امتحان دروس یک ترم در لیست ارائه دروس همزمان شود! پس پیشنهاد می کنیم مطابق برنامه لیست ارائه دروس خود پیش بروید ولی حتما نیاز نیست براساس آن دروس را پاس کنید بلکه شما فقط و حتما باید پیش نیازها را رعایت کنید.
از نکات قابل ذکر دیگر اینکه این لیست ممکن است هر ترم عوض شود.
لیست ارائه دروس را می توانید از سایتpnu.ac.ir ، از ستون سمت راست، بخش آموزش، قسمت برنامه ریزی آموزشی دریافت کنید.

 لیست منابع پیام نور :
یکی از مهمترین مواردی که دانشجو در کل دوران تحصیل با آن روبرو می باشد لیست منابع می باشد در این لیست دقیقا مشخص شده است که برای هر درسی که انتخاب کرده اید چه کتابی را باید مطالعه کنید حتی حذفیات نیز در این لیست نوشته شده است. یک نکته مهم درباره این لیست نوع امتحان هر درس است ! یعنی تستی یا تشریحی بودن هر درسی نیز در لیست منابع مشخص شده است. لیست منابع نیز ممکن است هر ترم عوض شود !
لیست منابع دروس را نیز می توانید از سایتpnu.ac.ir ، از ستون سمت راست، بخش آموزش، قسمت برنامه ریزی آموزشی دریافت کنید.

شماره داخلی بخش­های مختلف آموزش:
مسوول آموزش و فارغ التحصیلی : 54513066-  مالی دانشجویی و وام: 54512047- کارشناسی فرهنگی:54513077

برنامه کلاسی پیام نور :
تعیین برنامه کلاسی و اساتید هر درس توسط مسئول آموزش انجام می شود. جهت اطلاع از زمان تشکیل کلاسها دانشجویان می توانند ببه سایت دانشگاه پیام نور خاوران به آدرس یا

حضور در کلاس :
حضور در کلاس های تئوری اختیاری می باشد دانشجو می تواند شرکت کند می تواند شرکت نکند.
اما اجباری بودن آن برای دروس عملی و آزمایشگاه می باشد حضور در کلاس این واحدها اجباری می باشد یعنی شما الزاما و حتما باید واحدهای عملی و آزمایشگاه ها را در کلاس درس حاضر شوید.

نحوه محاسبه نمره در پیام نور:
کلیه نمرات پیام نور 20 نمره می باشند اما یک نکته مهم دارد این موضوع، امتحانات از 14 نمره می باشد و ۶ نمره نیز نمره میان ترم دارد که این موضوع با دو حالت خاص روبرو می شود که با ذکر مثال برای شما توضیح می دهیم فقط شما به این نکته توجه داشته باشید امتحان کتبی که در پایان ترم برگزار می شود 14 نمره دارد !
حالت اول : اگر استاد برای دانشجو نمره میان ترم در نظر بگیرد میان ترم از ۶ نمره + نمره امتحان از ۱۴ نمره .
حالت دوم : اگر استاد برای دانشجو نمره میان ترم در نظر نگیرد یا درس خودخوان باشد، نمره امتحان از ۱۴ نمره ضرب در ۱۰ می کنیم و سپس تقسیم بر ۷، عدد حاصل نمره دانشجو از 20 می شود.
نکته مهم :نمرات دانشجو برای تمام دروس در هر دو حالت محاسبه می شود و بهترین حالت در نظر گرفته میشود. به طور مثال اگر استاد برای دانشجو نمره میان ترم ۳ از ۶ نمره را در نظر بگیرد و دانشجو نمره ۱۴ از ۱۴نمره را کسب کند در حالت اول نمره دانشجو ۱۷ می شود اما در حالت دوم نمره دانشجو ۲۰ می شود پس سیستم نمره ۲۰ را برای دانشجو در نظر میگیرد .

لیست دروس عمومی و دروس گروه معارف:

گروه درس

نام درس

تعداد واحد

پیشنیاز

توضیحات

عمومی

فارسی عمومی

3

ندارد

----------

عمومی

زبان خارجه

3

ندارد

----------

عمومی

تربیت بدنی

1

ندارد

----------

عمومی

ورزش1

1

تربیت بدنی

----------

عمومی گروه معارف

اندیشه اسلامی 1

2

ندارد

----------

عمومی گروه معارف

اندیشه اسلامی 2

2

اندیشه اسلامی1

----------

عمومی گروه معارف

فرهنگ و تمدن اسلام و ایران

2

ندارد

----------

عمومی گروه معارف

تفسیر موضوعی قرآن

2

ندارد

گذراندن یک درس از این دو درس کافی است

عمومی گروه معارف

تفسیر موضوعی نهج البلاغه

2

ندارد

 

عمومی گروه معارف

انقلاب اسلامی ایران

2

ندارد

گذراندن یک درس از این سه درس کافی است

عمومی گروه معارف

اندیشه سیاسی امام خمینی

2

ندارد

 

عمومی گروه معارف

آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی

2

ندارد

 

عمومی گروه معارف

فلسفه اخلاق

2

ندارد

گذراندن یک درس از این سه درس کافی است

عمومی گروه معارف

اخلاق اسلامی

2

ندارد

 

عمومی گروه معارف

آیین زندگی

2

ندارد

 

عمومی

دانش خانواده و جمعیت

2

ندارد

----------

دانشجویان توجه کنند:

1-       در هر نیمسال فقط یکی از دروس عمومی گروه معارف را می توان انتخاب کرد.

2-     در صورت مردودی در یکی از دروس عمومی دانشجو باید حتما همان درس را بگذراند و نمی تواند درسی از همان گروه را جایگزین آن کند. مثلا در صورت مردود شدن در درس انقلاب اسلامی ایران، گذراندن دروس اندیشه سیاسی امام خمینی یا آشنایی با قانون اساسی به جای آن قابل قبول نیست.

3-   درس دانش خانواده و جمعیت فقط برای دانشجویان سال آخر قابل اخذ شدن می باشد.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما